BOOK YOUR STAY
22
Apr, 2024
23
Apr, 2024
1
Adults
0
Children

Blog

Büyükada’nın plaj ve koyları

Büyükada’nın plaj ve koyları

Prens Adaları olarak da bilinen, İstanbul açıklarındaki adaların en büyüğü olan Büyükada, tertemiz ve büyüleyici plajları ile ünlü. Kısacık bir kaçamak ya da konaklama dahilinde güzel bir tatil yapmak isteyenler için en güzel konumlardan biri olabilecek Büyükada’nın en güzel plajlarını ve giriş ücretlerini, bu yazımızda sizler için paylaşacağız.

Adalar Gezi Rehberi - Büyükada

Siz de, İstanbul’da ya da Büyükada’ya yakın bir konumda yaşıyor ve ufak bir kaçamak planlıyorsanız, bir hafta sonunuzu aşağıdaki plajlarda geçirerek, hem stresinizden arınabilir hem de oldukça eğlenebilirsiniz. Ek olarak, daha önce Tatil Dükkanı Blog’da kaleme aldığımız İstanbul’un Kaçış Rotası: Adalar Gezi Rehberi başlıklı yazımızda, Büyükada dahilinde diğer adaların da küçük tanıtımlarını bulabilirsiniz.

Eskibağ Plajı

Büyükada Plajları - Eskibağ Plajı

Adanın arkasında yer alan Eskibağ Plajı, Büyükada’nın en güzel yerlerinden. Sessiz ve sakin oluşu bir yana, manzarası ve büyüleyici ambiyansı ile de dikkat çeken bu plaja gitmek biraz zor, ancak emin olun buna değiyor. Merkezden Eskibağ Plajı tarafındaki koya kalkan deniz araçları ile 25 dakika içerisinde, buraya varabiliyorsunuz. Eskibağ Plajı’nın giriş ücretleri, 2019 yılı içerisinde hafta sonu için 40, hafta içi için ise 30 TL olarak belirlenmiş.

Halik Koyu Plajı

Büyükada Plajları - Halik Koyu Plajı

Tam 800 metre sahil yolu ile Halik Koyu, Büyükada’nın en güzel ve en temiz plajlarından bir tanesi. Aynı zamanda, en uzun plaj olma unvanını da elinde bulunduruyor. Dilerseniz shuttle aracılığı ile dilerseniz doğanın ortasında yürüyerek ulaşabileceğiniz Halik Koyu Plajı’nda, yol kenarında gözleme yapan büfeler ve pek çok restoran mevcut. Ek olarak, bu plajın bilhassa sakinliği ile öne çıktığı söylenebilir. Halik Koyu Plajı 2019 giriş ücretleri, hafta içi 30, hafta sonu ise 40 TL olarak belirlenmiş.

Aya Nikola Plajı

Büyükada Plajları - Aya Nikola Plajı

Olabildiğince dalgasız bir deniz ve harika bir plaj tercih ediyorsanız, Aya Nikola seçeneği sizin için en doğrusu olabilir. Büyükada’dan motor seferleri düzenlendiğinden, bu plaja motorlarla gidebilmeniz mümkün; ancak bisiklet kiralayarak da yarım saat gibi bir sürede buraya ulaşabiliyor, aynı zamanda doğa içerisinde güzel bir tur atmış oluyorsunuz. Genellikle kalabalık olan Aya Nikola, Büyükada’da en çok gidilen yerlerden. Bu plajın giriş ücretleri ise hafta içi ve hafta sonu fark etmeksizin, 25-30 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Prenses Koyu Plajı

Adalar Gezi Rehberi - Büyükada - Prenses Koyu

Prenses Butik Otel’in bünyesinde işletilen Prenses Koyu Plajı, Büyükada’da muhakkak gidilmesi gereken yerlerden. 350 Kişi kapasitesi olan bu plajda, restoran, büfe gibi hizmet alanları mevcut ve bunun yanında bütün ihtiyaçlarınız karşılanabiliyor. Tertemiz bir deniz, sakin bir atmosferde, güzel bir kaçamak yapmak isterseniz; Prenses Koyu Plajı 2019 giriş ücretleri hafta içi 30, hafta sonu ise 35 TL olarak belirlenmiş.

Yada Beach Club

Büyükada Plajları - Yada Beach Club

Büyükada’nın en güzel koylarından biri olan Viranbağ’da konumlanmış Yada Beach Club, hem eğlence hem de tam donanımlı, lüks bir hizmet isteyenlerin adresi. Akdeniz’in en güzel lezzetleri eşliğinde, oldukça hoş bir gün geçirebileceğiniz, İstanbul’un yanı başında bulunan Yada Beach Club’da, tüm ihtiyaçlarınız özenle karşılanıyor. Büyükada’nın en eğlenceli mekanlarından biri olan Yada Beach Club’ın 2019 giriş ücretleri, hafta sonu için 60, hafta içi için 40 TL olarak belirlenmiş.

Naki Bey Plajı

Büyükada Plajları - Naki Bey Plajı

1984 Yılından bu yana hizmet veren bir aile işletmesi olarak da bilinen Naki Bey Plajı, Büyükada’nın köklü işletmelerinden ve kaliteli plajlarından bir tanesi. Denizi sığ ve boy seviyesine dek kumlu olan Naki Bey Plajı’nı diğerlerinden ayıran nüanslardan bir tanesi, buranın bir aile plajı olması. Yani, tabiri caizse damsız olarak bu plaja giriş yapılamıyor. Plajın hafta içi giriş ücreti 30, hafta sonu giriş ücreti ise 35 TL olarak belirlenmiş.

Yörük Ali Plajı

Büyükada Plajları - Yörük Ali Plajı

Naki Bey Plajı gibi köklü bir plaj olan Yörük Ali de, 1980’den bu yana hizmet veren yerlerden bir tanesi. Bakıldığında, çocuklu aileler tarafından oldukça sık biçimde tercih edilen bu plajda, çocuk oyun alanları da bulunmakta. Adanın en kalabalık plajlarından bir tanesi olan Yörük Ali Plajı’nda, siz de güzel bir gün geçirmek adına hemen her şeye sahipsiniz; ayrıca, plajın bir iskelesinin olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Yörük Ali Plajı 2019 giriş ücretleri ise, hafta içi ve Cumartesi günleri 35, Pazar ve bayram günleri ise 40 TL olarak belirlenmiş.

Büyükada’nın plaj ve koyları

Büyükada Meziki Otel

Comment (0)

22
Apr, 2024
23
Apr, 2024
1
Adults
0
Children