BOOK YOUR STAY
2
Mar, 2024
3
Mar, 2024
1
Adults
0
Children

Blog

Büyükada’da Gezilecek Yerler

Büyükada’da Gezilecek Yerler

Büyükada tatili yapmak istiyorsanız Büyükada gezilecek yerler ve mekanlar hakkında sizlere tavsiyelerimiz var. Tatilini en efektif şekilde, mutlaka görmeniz gereken yerleri kapsayacak şekilde yapmak için mekan önerilerimize bir göz atalım.

 

  1. Tarihi Köşkler

Meziki Hotel gibi pek çok sayıda tarihi köşkün yer aldığı Büyükada’yı gezerken tarihi köşkleri inceleyebilirsiniz. Adanın her yerine bisiklet kiralayarak ulaşabilir ve tarihin tekrar hayat bulduğu mekanları inceleyerek adeta büyülenebilirsiniz.

 

  1. Adalar Müzesi

Büyükada ile ilgili kapsamlı bilgi alabileceğiniz, adaların oluşmasından günümüze kadar gelen ada hayatının anlatıldığı Adalar Müzesi’ni bölge hakkında detaylı keşif yapmak isteyen herkes ziyaret etmeli.

 

  1. Aya Yorgi Kilisesi ve Manastırı

Uzun yıllar manastır olarak hizmet veren mekan 17002lü yıllardan kalma oldukça tarihi ve mimarisi ile dikkat çeken bir mekan. Günümüzde sadece kilise olarak kullanılan bu mekan adanın tarihi boyunca önemini her zaman koruyan bir mekan olarak biliniyor.

 

  1. Reşat Nuri Güntekin’in Evi

Reşat Nuri Güntekin’in Evi Dünyaca ünlü bir edebiyat yazarı olan Reşat Nuri Güntekin’in evi Büyük ada gezilecek mekanlar ve yerlerin başında geliyor. Yazarın eşyalarının, odalarının sergilendiği ev size eşsiz bir köşk ve mimari bir yapı sunuyor.

 

  1. Dilburnu

Piknik yapabileceğiniz, tamamı ormanlarla kaplı olan bir mekan arıyorsanız Dilburnu aradığınız doğal ortamı, içerisinde yer alan Tabiat parkı, güneyinde Yörük Ali Koyu ve kuzeyinde Değirmen Koyu ile eşsiz bir konumda yer almaktadır.

 

  1. Adakule

Adakule Her ne kadar Büyükada’da en çok ziyaret edilen mekanların arasında yer almasa da Adakule tarihi dokusu restore edilerek bozulmadan korunan yapısı ile görülmeye değer mekanlar arasında yer alıyor.

 

  1. Hamidiye Cami

Abdülhamit zamanında yapılan Hamidiye Cami çinilerle ve kalem işi ile özenle yaratılan mimarisi ve tarihi dokusu ile Büyükada tatilinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken mekanlar arasında yer almaktadır.

 

  1. Rum Yetimhanesi

Büyükada tatilinizde ziyaret edebileceğiniz Büyükada gezilecek yer ve mekanların başında yer alan Rum yetimhanesi dünyanın en büyük ahşap yapısı olup bölgenin tarihi, eşsiz mimarisi ve dokusu ile ziyaretçi akımına uğrayan bir mekan.

 

Büyükada tatilinizde bu mekanları mutlaka ziyaret etmenizi öneriyor; tatilinizi en iyi şekilde yapabilmeniz ve unutmayacağınız anılar yaratmanızda yardımcı oluyoruz.

Büyükada’da Gezilecek Yerler

Büyükada Meziki Otel

Comment (0)

2
Mar, 2024
3
Mar, 2024
1
Adults
0
Children