BOOK YOUR STAY
18
May, 2024
19
May, 2024
1
Adults
0
Children

Blog

Büyükadayı gezelim görelim

Büyükadayı gezelim görelim

Dilburnu mesire yeri ve piknik alanı: Büyükada gezilecek yerlerden ilki Dilburnu mesire yeri ve piknik alanıdır. Buraya gelerek bol oksijenli bir ortamda leziz yemekler eşliğinde piknik yapabilir, dilerseniz uzun yürüyüşler gerçekleştirebilir, bisiklet turu atabilirsiniz.
Tarihi mekanlar: Büyükada gezilecek yerlerinden olan tarihi mekanlar arasında ise Aya Yorgi, Aya Nikola, Hristos manastırları, Hamidiye, Kumsal ve Nizam camileri, Aya Dimitri, Panaiiya, Ermeni Katolik kiliseleri, Reşat Nuri Güntekin’in evi yer almaktadır. Büyük Ada’ya geldiğinizde mutlaka bu tarihi mekanları da gezin.
Büyükadadaki köşkler: Adanın gezilecek yerlerinden bir diğeri ise adada bulunan köşklerdir. Beyaza boyanmış ada tarzını yansıtan evleri daha yakından inceleyebilir, Art neauve üslubununun tüm inceliklerini görebilirsiniz.
Fayton keyfi: Büyükada’da gezilecek yerlerin dışında bir de yapılacak aktiviteler mevcuttur. Büyükada’da ne yapılır sorusunun cevabını oluşturan bu aktivitelerden ilki faytona binmektir. İstanbul’un trafiğinden sonra atların nal sesleri arasında yavaş bir gezinti yapmak size çok iyi gelecektir.
Bisiklet turu: Büyük Ada’da bisiklet kiralanır ve adanın her yeri karış karış bisikletle gezilir. Görülmemiş en ücra köşeler bile bu sayede görülmüş olunur.
Cafe ve Parklar: Büyükada’da ne yapılır deyince başka bir alternatif de adada bulanan cafe ve çaybahçelerinde uzun bir soluk alınır. Tavşan kanı çay eşliğinde manzaranın keyfi çıkarılır. Özellikle Birlik meydanında bulunan Lunapark gazinosuna uğramanızı tavsiye ederiz.
Restoranlar: Büyük Ada’da cafeler dışında sahilde bulunan restoranlarda güzel bir şekilde karnınızı doyurabilir, balık eşliğinde güzel sohbetler edebilirsiniz.

Büyükadayı gezelim görelim

Büyükada Meziki Otel

Comment (0)

18
May, 2024
19
May, 2024
1
Adults
0
Children