BOOK YOUR STAY
18
Jul, 2024
19
Jul, 2024
1
Adults
0
Children

Büyükada Meziki Otel Covid-19 Önlemleri

Covid 19 ile ilgili otelimizde almış olduğumuz tedbirler;

 

Misafirlerimiz ve personelimiz açısından en iyi hizmeti ve hijyeni sağlamak amacıyla

 

TESİS GİRİŞİNDE;

 

*Tesisimizin girişinde misafirlerimizi içinde covid 19 dan korunmanın 14 kuralı ve kaliteli antiseptik el dezenftanı olan bir ayaklı dezenfektan noktası karşılayacaktır.

*Ayakkabı için dezenfektan paspası kullanılacaktır.

*Misafir maske ve eldivenleri çöp kutusuna atılıp yeni maske verilecektir.

*Temassız ateş ölçer ile tüm misafirlerimizin ateşi ölçülecek 37,5 derece ve üzeri misafirlerimiz tesise kabul edilmeyecektir.

*Sosyal mesafe korunarak misafir kabulü yapılacaktır.

*Reception bankosu bariyer ile ayrılıp misafir kayıt işlemleri sırasında hijyen korunmuş  olunacaktır.

* Misafirlerimizden son 14 gün içerisinde bulunduğu yerlerin, varsa kronik rahatsızlıklarının, COVID-19 geçirip geçirmediklerine ilişkin bilgilendirme isteyeceğiz

*Rezervasyon sırasında ödemelerin banka üzerinden yada mail order ile yapılması hususuna dikkat edip bu sayede kağıt para kullanımını azaltarak hijyen sağlanacak olup,diğer ödemeler temassız kredi kartı ile yapılabilinecektir.

 

GENEL KULLANIM ALANLARI;

 

*Misafirlerimiz otelimizin ortak alanlarında maske takmaları mecburi olacaktır.

* Tüm alanların temizliği, yüzeyin niteliğine göre standartlara uygun dezenfeksiyon malzemeleri ile ve uygun sıklıkta yapılacaktır.

*Genel müşteri tuvaletlerinin girişlerinde, ayrıca geniş genel kullanım alanlarının farklı yerlerinde el dezenfektanı veya antiseptiği bulundurulacaktır

* Tuvaletlerin zeminleri, klozetler, pisuvarlar, lavabolar, musluk ve batarya başlıkları, kapı kolları sık sık temizlenecek ve dezenfekte edilecektir. Tuvalet kapıları her kullanımdan sonra stril edilecektir.

* Aynı odada konaklayan veya aynı aileden olan misafirlerin genel mahal kullanımlarında birbirleri ile sosyal mesafe şartı aranmaz kuralına göre hareket edilecektir.

*Genel kullanım alanlarına kapaklı atık kutuları konulacak ve bu kutuların sadece maske, eldiven gibi malzemeler için olduğu belirtilecektir.Bu atıklar bertaraf sırasında diğer atıklarla birleştirilmeyecektir.

 

ODALARIMIZDA;

 

*covid 19 dan korunmanın 14 kuralının yazılı olduğu uyarı levhası ve kaliteli antiseptik el dezenftanı bulunacaktır.

*Odalarda elle temas edilen yüzeyler, kumanda, kapı-pencere kolları gibi donanımlar misafirin konaklaması sona erdiğinde dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenecektir.

*Odalarda tek kullanımlık buklet malzemeleri bulunacaktır.

* Misafir yatak odası temizliği maske takan personel tarafından, her müşteri odası için tek kullanımlık eldiven kullanılarak yapılacaktır.

*Misafir odadan ayrıldığında oda temizliğinden önce ve sonra ULV dezenfektan makinesi ile odalarımız steril edilecektir.

*Nevresim ve havlular yüksek ısıda yıkanıp steril olması sağlanacaktır.

*Odalar her misafirden sonra camlar açılarak en az iki saat temiz hava ile havalandırılacaktır.

*Misafirlerimize klima yerine doğal havalandırma tavsiye edilecek klima kullanılması halinde sık sık filitre temizliği yapılıp ULV cihazı ile sterilasyon sağlanacaktır.

 

BAHÇE VE RESTAURANT;

 

* Yemek servisi verilen masalar arası mesafe 1,5 metre, yan yana sandalyeler arası 60 cm olacak şekilde düzenlenecek. Servis personeli, servis esnasında mesafe kurallarını korumaya ve temastan kaçınmaya özen gösterecektir.

* Bu süreçte açık büfe olarak hazırladığımız kahvaltımızı kahvaltı tabağı ile misafirlerimizin istekleri döğrultusunda masaya servis edeceğiz.

* Genel kullanım alanlarında yer alan çay/kahve makinesi, su sebilleri, içecek makinesi gibi araçların kaldırılacak ve misafirin servis elemanı aracılığıyla servis alması sağlanacaktır

* Yemek masaları, sandalyeler, servis malzemeleri, şeker, tuz, baharat, peçete, menü gibi malzemelerin her misafir kullanımından sonra alkol bazlı ürünlerle hijyen temizliği yapılacak yada tek kullanımlık şeker, tuz, baharat kullanılacaktır.

 

MUTFAĞIMIZDA;

 

* Mutfak ve ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü donanım ve ekipmanın, tezgâh ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanacaktır.

* Mutfak alanlarına görevli olmayan kimse giremez.

* Bütün gıdalar kapalı dolaplarda veya üzeri kapalı olarak saklanacaktır. Çapraz bulaşmayı önlemek için, işlem görmemiş gıda maddeleri ile hazırlanmış gıdalar mutfakta birbirlerinden ayrı yerlerde muhafaza edilecektir.

* Mutfak personelimiz  çalışma esnasında ellerini düzenli olarak yıkayıp dezenfekte edecektir

* Tesisin tamamında servis malzemeleri endüstriyel  bulaşık makinasında yıkanacaktır.

Misafirlerimizi ve çalışma arkadaşlarımızı virüsten korumak en önemli önceliğimiz olacak olup siz değerli konuklarımızı tekrar ağırlamak için bekliyoruz.